Springdale (SPR/Stock)
Texas Bragg Big Pipe 20' Equipment Trailer 5.2K
Low Stock
Available Qty: 1.0
$ 5,995.00
VIN: 17XFP2029S1252621
Stock #: 52621
Specifications
| Year | 2025 |
| Manufacturer | Texas Bragg Trailers |
| Model Number | Big Pipe 20' x 83" BP |
| Width | 83" |
| Stock # | 52621 |
| Floor Length | 20' |
| Axle Capacity | 5,200 lbs |
| GVWR | 9,990 lbs |
| Cargo Carrying Capacity | 7,145 lbs |
| Unloaded Vehicle Weight | 2,850 lbs |
| Color | Black |
Description
Standard Trailer Specs
Standard Features:
|
|