Springdale (SPR/Stock)
Texas Bragg Light Pipe Top 6.5' x 14' Tandem Axle Utility Trailer w/Dovetail 3.5K
Low Stock
Available Qty: 1.0
$ 4,195.00
VIN: 1XFP1421T1260718
Stock #: 60718
Specifications
| Year | 2026 |
| Manufacturer | Texas Bragg Trailers |
| Model Number | Light Pipe 77" x 14' TA |
| Width | 6'5" |
| Stock # | 60718 |
| Floor Length | 14' |
| Axle Capacity | 3,500 lbs |
| GVWR | 7,000 lbs |
| Color | Red |
Description
Standard Trailer Specs
Standard Features:
|
|