Springdale (SPR/Stock)
Texas Bragg Light Pipe Top 6.5' x 16' Tandem Axle Utility Trailer w/Dovetail 3.5K
Low Stock
Available Qty: 1.0
$ 4,395.00
VIN: 17XFP1628T1260714
Stock #: 60714
Specifications
| Year | 2026 |
| Manufacturer | Texas Bragg Trailers |
| Model Number | Light Pipe 77" x 16' TA |
| Width | 6'5" |
| Stock # | 60714 |
| Floor Length | 16' |
| Axle Capacity | 3,500 lbs |
| GVWR | 7,000 lbs |
| Color | Red |
Description
Standard Trailer Specs
Standard Features:
|
|